Microsoft Edge senkronizasyon yapabilecek

Microsoft, Project Spartan’ı Edge olarak duyurduktan beri yeni tarayıcısı üzerindeki çalışmasını hararetle sürdürüyor. Şirkete göre Windows 10 ile getirilecek yeni tarayıcı, Internex Explorer’ın olumsuz geçmişinin üstesinden gelinerek yenilenmiş hali.

Edge geliştirme ekibi Twitter’daki bir Q&A toplantısında yeni tarayıcının tıpkı FireFox gibi yer işareti, şifre, geçmiş ve sekme senkronizasyonu destekleyeceğini doğruladı. Ancak şirket bu özelliğin tarayıcı ile gelip gelmeyeceğini doğrulamadı, yani bu özellik bir güncelleme ile gelebilir.

Bu açıklama çok da sürpriz değil, çünkü Edge, FireFox ve Chrome ile yarışmak istiyorsa bu tür özellikleri karşılayabilmeli. Ayrıca telefon ve Xbox One gibi çoklu Windows cihaz desteğine sahip bir tarayıcı için bu özellik çok önemli olacaktır. Kimse seyahate çıktığı bir cihazdaki içerikleri kaybetmek istemez.

Edge hala çalışma aşamasında. Tarayıcı bir çok özellikle bu yılın sonlarında çıkacak. Ancak senkronizasyon ve uzantı desteği gecikebilir. Edge’nin Spartan sürümü şu anda kullanılan en güncel Windows 10 Insider sürümü olan 10074 yüklenerek denenebilir.