Ünlü Calvin Klein modeli Kendall Jenner’a droneli saldırı

Droneler teslimat yapmak, gökyüzünden yüksek kaliteli görüntüler çekmek ya da bir çiftçinin koyunlarını gütmesine yardım etmek için kullanılabilir.

Şimdi bu listeye ekleyebileceğimiz yeni bir şey daha var: Vandalizm.

Bir grafiti sanatçısı geçenlerde New York şehrinin SoHo mahallesinde bulunan, Calvin Klein’ın ünlü rol modeli Kendall Jenner’ın yer aldığı billboardı drone kullanarak kırmızı sprayle karaladı.

Çarşamba gündüz vakitlerinde grafiti sanatçısı, hacker ve vandal KATSU, DJI Phantom model dronesiyle Houston Sokağı ile Lafayette Sokağı’nın kesiştiği kavşakta yer alan Calvin Klein Jeans billboardındaki Jenner’in yüzünü kırmızı spray ile karaladı. Ardından bu yasa dışı eylemini kameraya kaydedip YouTube’da paylaştı.

Bu arada bir açıklama yapan KATSU, droneleri vandalizm için potansiyeli olan yeni bir araç olarak gördüğünü söyledi. Ayrıca sevenlerine bir müjde vererek, grafiti dronesinin çok yakında kullanıcı dostu bir versiyonunu piyasa sunmayı planladığını söyledi.

Bu arada droneli saldırı mağduru Jenner Cumartesi günü Instagram’dan billboardın temizlenmiş halini paylaştığı fotoğrafta “Ne dronesi” diyerek olaya tepki gösterdi.

what drone? 😜 #soho

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on