İstanbul’a 4 yeni vapur hattı

  • Paylaş

İstanbul Şehir Hatları Vapurları, yaz aylarının yaratacağı yoğunluğu dikkate alarak sefer tarifesinde düzenlemeye gitti. 5 Haziran’dan itibaren geçerli olacak düzenleme ile dört yeni hat eklendi.

Şehir Hatlarından yapılan açıklamaya göre, yaz sezonuna göre düzenlenen seferler 5 Haziran-17 Eylül tarihleri arasında geçerli olacak. Buna göre, bazı hatlarda sefer artışına gidilirken, dört yeni hat ve yenilenen iskelelerle her iki yakada kıyı boyunca Eminönü-Sarıyer ve Beykoz-Üsküdar, Bostancı-Karaköy ve tarifeli hale getirilen Ortaköy-Üsküdar seferleri hizmete alınacak. Yeni açılacak hatlardan Bostancı-Karaköy seferleri hafta içi 06.45-19.20 arasında hizmet verecek.

Asya-Avrupa geçişlerini denizden 8 dakikaya indiren İstinye-Çubuklu arabalı vapur seferleri iki yaka arasında hafta içi ve cumartesi günleri 86, pazar ve tatil günleri karşılıklı 74 seferle yolcularına süre ve fiyat avantajı sağlamaya devam edecek.

Sarıyer-Rumeli Kavağı-Anadolu Kavağı seferleri 12 Haziran-27 Ağustos tarihleri arasında İstanbul’un sayfiye yerlerinden Poyraz’a kadar uzatıldı. Sedef Adası seferleri de her gün Bostancı’dan Büyükada’da ücretsiz aktarmalı olarak 2 gidiş-2 dönüş şeklinde yaz boyunca uygulanacak.