LG G4’ün iPhone 6 ve Galaxy S6 ile kamera karşılaştırması

Pazarın amiral gemisi olan her akıllı telefon, tüketiciyi heyecanlandırıcı lazer odaklama, yüksek pikseller gibi özelliklere sahip şık birer kameraya sahiptir. Ancak yeni LG G4’ün kamerasını kullandığınızda gerçekten bu özelliklerin iyi olmasının önemini fark ediyorsunuz.

LG G4 teoride çok iyi olmalı çünkü diğer telefonlar genelde 1/3-inç sensore sahipken LG G4 1/2.6-inç ile çok daha büyük sensore sahip.

LG’nin iddiasını ilk olarak gün ışığında ve düşük ışıkta G4 ile G3 arasında test ettik. Gerçekten dikkate değer iyileştirmeler vardı. Yani bu çok iyi haber.

Ama LG’nin rakiplerinin karşısındaki durumu daha merak ettiriyordu. Bu nedenle benzer testleri şu anki popüler akıllı telefonlar iPhone 6 ve Galaxy S6 ile de gerçekleştirdik. Her üç telefon da mükemmel görüntü yakalama özelliklerine sahip olduklarını kanıtladı.

Gün Işığı

İlk test gün ışığında. Sonuç şok edici. LG 4 daha temiz ve detaylı görüntü sağlıyor. iPhone 6’da karşılık bir görüntü varken Galaxy S6’da ise orta seviyede diyebiliriz. Ancak şunu unutmayın, iPhone 6 diğer iki telefonun yarısı kadar piksel içeriyor (yani 8’e 16). Tabi bu önemli değil, LG G4 ve Galaxy S6 resimlerini 8 MP’ye yeniden boyutladığınız vakit hala iPhone 6’ya göre daha iyi detaylı görüntüye sahipler.

lg4-iphone6-galaxys6-kamera-testi

LG G4 ile çekilen tam boyut fotoğraf:

lg4-iphone6-galaxys6-kamera-testi

(tam boyu açmak için fotonun üzerine tıklayın)


Düşük Işık

Sonraki test düşük ışıkta. G4 bu sefer diğer telefonlara göre daha çok parazit azaltıyor ve genellikle bulanık sonuçlar veriyor. Ama yine de S6 ve İphone karşısında oldukça iyi. G4 burada renklerin doğruluğu konusunda iyi sonuç vermiyor. iPhone ise şişenin görüntüsünü diğer telefonlara göre iyi renk dengesi ve en temiz netlikte sunuyor. Yine de G4 düşük ışıkta kötü performans veriyor diyebiliriz.

lg4-iphone6-galaxys6-kamera-testi

LG G4 ile çekilen tam boyut fotoğraf:

lg4-iphone6-galaxys6-kamera-testi

(tam boyu açmak için fotonun üzerine tıklayın)


Ön Kamera

LG, selfie kamerasının diğer telefonlardan daha iyi olduğuna dair büyük gürültü çıkarmıştı ancak diğer telefonlara göre o kadar da iyi değil. Ne yazık ki LG’nin iddiasının gerçekle alakası yok. LG G4, iPhone 6S ve Galaxy S6’ya göre daha bulanık bir görüntü üretiyor.

lg4-iphone6-galaxys6-kamera-testi

Bu sınırlı testlerden G4 kamerasına karmaşık fikirlerle bakabilirsiniz. Gün ışığı fotoğrafları gerçekten çok iyi ama düşük ışıktaki fotoğraflar da o kadar kötü değil. Ancak otomatik odaklama yapılırken G4, S6 ile başa baş giderken iPhone 6’dan çok daha hızlıydı.

Şunu söyleyebiliriz ki, G4 Andorid severler için çok iyi işler çıkaracak.