Ergin Ataman’ın Galatasaray’dan sonraki durağı

  • Paylaş

Galatasaray’ın tecrübeli koçu Ergin Ataman ayrılık aşamasında. 5 yıldır Galatasaray erkek basketbol takımını yöneten Ataman, sezon sonu takımdan ayrılacak.

Geçtiğimi yıl EuroCup’u kazanarak Sarı-Kırmızılılara basketbolda tarihinin en büyük başarılarından birisini kazandıran başarılı koç, son zamanlarda Galatasaraylı taraflarla sorunlar yaşıyor. Gelinen bu süreçten yıprandığı belirtilen Ergin Ataman’ın lig bitiminde istifa edeceği bildirildi.

Ataman’ın Galatasaray başkanı Dursun Özbek’in yaptığı, ekek basketbol takımının gelecek yıl Euroleague’de mücadele etmeyeceğini ve bu nedenle küçülmeye gideceklerini açıklamasının ardından Ataman’ın ayrılık kararını aldığı belirtildi.

Ergin Ataman’ın İspanyol devi Barcelona’nın başına geçeceği iddia edildi. Bu sezon İspanya ACB Ligi’nde ve Euroleague’de beklentilerin altında kalan Barça’da oyuncular Koç Georgios Bartzokas’ı istemiyor. Koç ve oyuncular arasındaki problemi kökten çözmek isteyen Katalan yönetiminin gelecek yıl yeni bir yapılanmaya giderek Georgios Bartzokas’la yollarını ayıracağı ve Yunan Koç’un yerine Ergin Ataman’ı düşündüğü belirtildi.