Vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesi E-devlet’ten alınabilecek

  • Paylaş

E-devlet’e yapılan yeni ekleme ile artık vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesi de internet üzerinden alınabilecek. Birçok belgenin kolaylıkla alınabildiği E-devlet sisteminden şimdiye dek vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesi alınamıyordu. Son yapılan değişiklikle bu artık mümkün.

Genelde kaymakamlık binalarında bulunan nüfus müdürlüklerine bizzat giderek kimlikle başvuruda alınabilen vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesi artık E-devlet üzerinden alınabilecek. Yapılan düzenleme ile artık e-devlet kapısı üzerinden vatandaşlar nüfus kayıt örneği veya yerleşim yeri belgelerinin çıktısını alarak ilgili mercilerde kullanabilecek.

Düzenleme Bakanlar Kurulu tarafından, Nüfus Hizmetleri Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte yapılan değişiklik geçen Şubat ayı sonunda Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Düzenlemeyle, bürokratik bir dizi işlemi azaltan nüfus kayıt örneği alma gibi hizmetin 7 gün 24 saat işlem yapabilme kolaylığı sağlanmış oldu.

Bu içeriğe ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar

Yorumunuzu yazdıktan sonra, "Ben robot değilim" onay kutusuna tıklamanız gerekmektedir, ardından "Gönder" düğmesine tıklayabilirsiniz. Yorumlar, incelenip onaylandıktan sonra yayınlanmaktadır.