iPhone 5 kullanıcılarına şok haber

  • Paylaş

Apple mobil işletim sistemi iOS’un yeni sürümü üzerinde çalışmaya devam ediyor. Apple tarafından yayınlanan bilgilere göre, iOS’un yeni sürümünün çalışacağı cihazlar arasında iPhone 5 ve iPhone 5C yer almıyor. Durum bu olunca, bu modellerin önümüzdeki günlerde Apple’dan güncelleme desteğini yitireceği anlamına geliyor.

Piyasaya sürdüğü ürünler için sunduğu hizmeti 5 ila 7 yıl arasında bir süre içinde kaldıran Apple, bir ürünün daha miadını doldurmaya hazırlanıyor. ABD merkezli teknoloji devi iOS 10.3.2 güncellemesi ile iPhone 5 ve iPhone 5C`ye verdiği desteği kesebilir. Apple iOS 10.3.2`nin geleceği cihazların listesinde, iPhone 5, iPhone 5C ve 4`üncü nesil iPad`lere yer vermedi.

Öyle ki Apple`ın resmi servisleri, iOS 10.3.2`nin yayınlanmasının ardından kullanıcılar iPhone 5 ve 5C`lerine güncelleme yapamayacak. Apple`ın geçtiğimiz yılın Eylül ayında 2010 yılında kullanıma giren ve son yıllarda güncelleme desteği alamayan iPhone 4`lere donanım desteği vermeyi bırakmıştı.

Bu içeriğe ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar

Yorumunuzu yazdıktan sonra, "Ben robot değilim" onay kutusuna tıklamanız gerekmektedir, ardından "Gönder" düğmesine tıklayabilirsiniz. Yorumlar, incelenip onaylandıktan sonra yayınlanmaktadır.