Ofiste yapılabilecek 1 Nisan şakaları

  • Paylaş

Her yılın 1 Nisan’ında kutlanan, dünya şaka günü yine geldi. Zaman içinde insanların birbirine şaka yapmaları ile gelenekselleşen dünya şaka gününde, ofiste çalışırken yapabileceğiniz onlarca güzel şakayı sizin için derledik.

Arkadaşınızın masasını jöle ile kaplayabilirsiniz.

1 Nisan’ın tarihi

1564 yılında Fransa kralı IX. Charles, yıl başlangıcını Ocak ayının 1. gününe aldı. Daha önce Avrupa’da yaygın olan yıl başlangıcı 25 Mart’tı. O zamandaki iletişim şartları yeterli olmadığı için bu karar fazla duyulamadı, insanlar 1 Nisan’da partiler düzenlemeye devam ettiler. Yıl başlangıç gününün 1 Ocak’a alındığını bilenler ise onları Nisan aptalları olarak nitelendirdiler. 1 Nisan’a “aptallar günü” adını verdiler. Zamanla bu günde insanlar birbirilerine sürpriz hediyeler verdiler, gerçek olmayan haberler ürettiler. Yıllar sonra Ocak ayının yılın ilk ayı olmasına alışılınca, Fransızlar 1 Nisan gününü kültürlerinin bir parçası görerek devam ettirdiler. Oradan da bütün dünyaya bir şaka günü olarak yayıldı.

10. Ofis odasını gazete ile kaplayabilirsiniz.

Bu içeriğe ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar

Yorumunuzu yazdıktan sonra, "Ben robot değilim" onay kutusuna tıklamanız gerekmektedir, ardından "Gönder" düğmesine tıklayabilirsiniz. Yorumlar, incelenip onaylandıktan sonra yayınlanmaktadır.