Domino’s Pizza’nın yeni GPS uygulaması, siparişlerin kapıya kadar takip edilmesini sağlayacak

Acıkan Avustralyalıların, bundan sonra pizzalarını teslim eden kuryenin kapı zilini ne zaman çalacağına dair endişelenmesine gerek olmayacak.

Pizza zinciri, Pazartesi günü yeni girişimi olan sipariş hareket takip uygulamasını duyurdu. Navman ile teknoloji konusunda stratejik işbirliği yapan Domino’s, yeni uygulaması GPS Driver Tracker ile müşterilerine, siparişlerini kapılarına kadar gerçek zamanlı takip imkanı tanıyacak.

Müşteriler siparişlerini Domino’s Online Sipariş sitesinden takip edebilecek.

Domino’s Grup CEO’su ve yönetim kurulu başkanı Don Meij şirketin websitesinde yaptığı açıklamada yeni takip uygulamasının müşterilere pizza teslimatlarının nerede kaldığına dair bilgi vereceğini ve ayrıca kuryelerini tanımalarını sağlayacağını söyledi.

“Müşterilerimiz kuryelerini kapılarına kadar gerçek zamanlı izleyebilecek, kuryelerin gerçek adlarını ve hatta hangi müzikten hoşlandıklarını, hangi takımı tuttuklarını görebilecek,” diyen Meij; “Bu paket servis endüstrisinde daha önce görülmemiş bir yeni seviyedir.” dedi.

Meij ayrıca bu teknoloji ile sürücü güvenliğinin arttırıldığını belirtti. Bu sadece pizza takibine imkan tanımayacak, ayrıca sürücülerimizin güvenliği hakkında anlık raporlar sağlayacak. Meij, bu uygulamanın sayesinde, Avustralya’da 18 aylık deneme boyunca kuryelerle ilgili vukuatların %50 oranında azaldığını söyledi.

Takip uygulaması Avustralya ve Yeni Zelanda’da 13 Temmuz 2015’te hizmete girecek. Bir Domino’s sözcüsünün söylediğine göre eğer işler yolunda giderse şirket uygulamayı diğer ülkelerde de hizmete sokmayı planlıyor. Ancak henüz uygulamanın Türkiye’ye gelip gelmeyeceğine dair bir bilgi yok.

Domino’s teknoloji takibi konusunda küresel bir üne sahip. Şirket 2008’ten beri çevrimiçi gerçek zamanlı pizza takibi sağlıyor ve ayrıca Pebble kullanıcılarının akıllı saatlerinden pizzalarını takip etmelerini sağlıyor. Şirket hatta sipariş teslimi için bir drone, “DomiCopter” satın almıştı.

Bakalım Domino’s Pizza’nın Avustralya’da ki ciddi rakiplerinden Pizza Hut bu hamleye bir cevap verebilecek mi?

GPS-Driver-Tracker