Köpekler sahiplerinin kişiliğine bürünüyor

  • Paylaş

Avusturya’da yapılan bir araştırma ile köpeklerin sahiplerinin kişiliklerine büründüğüne dair tez bilimsel olarak desteklendi. Buna göre köpeklerin sahiplerinin endişelerini ve olumsuz başka hislerini yansıttıkları ortaya çıktı.

Araştırma kapsamında 100’den fazla köpek ve sahipleri, kalp atışı ve tehlike durumunda gösterdikleri tepkinin ölçüldüğü bazı testlerden geçti. Araştırmaya göre köpeklerin de sahiplerinin de birbirlerinin stresle başa çıkma şekillerini etkilediğini söylüyor.

Viyena Üniversitesi’nden Dr Iris Schoberl, “Çıkarımlarımız bir çoğumuzun hayat tecrübesiyle uyumlu. Köpekler ve sahipleri ayrılmaz ikili. Birbirlerinin stresle başa çıkma şekillerini etkiliyorlar” dedi.

Köpekler ve insanlar 30 bin yıldır birlikte yaşıyorlar. Son bilimsel bulgular ise köpeklerin, insanların duygularını algılayıp davranışlarını buna göre değiştirebildiklerini gösteriyor.

Bu içeriğe ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar

Yorumunuzu yazdıktan sonra, "Ben robot değilim" onay kutusuna tıklamanız gerekmektedir, ardından "Gönder" düğmesine tıklayabilirsiniz. Yorumlar, incelenip onaylandıktan sonra yayınlanmaktadır.