Arif Erdem ve Hakan Şükür Galatasaray’dan ihraç edildi

  • Paylaş

Galatasaray‘da FETÖ üyesi oldukları iddia edilen eski futbolcular Hakan Şükür ve Arif Erdem’in kulüp üyeliğinden ihraç edilmemeleri nedeniyle gelen tepkiler üzerine yönetim yeniden toplanarak her iki eski futbolcuyu da ihraç etti.

FETÖ’nün darbe denemesinden sonra yurt dışına kaçan iki eski futbolcunun kulüp üyeliğinden çıkarılması oy çoğunluğu ile ret edilmişti, ardından devletten gelen tepkiler Galatasaray yönetimini kara kara düşündürdü. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç başta olmak üzere, özellikle siyasi camianın tepkisini çeken Sarı-Kırmızılılar’da yönetim olağanüstü toplandı.

Tüzüğü detaylı bir şekilde inceleyen yönetim kurulu, genel kurulun toplanmasına gerek kalmadan, Hakan Şükür ve Arif Erdem’in üyeliklerini düşürecek, üyelik aidatlarını 6 yıl ödemeyen kişiler, üyelikten ihraç edilemese de, bu kişilerin üyeliği sonlandırılabileceğine dair maddeyi gündeme aldı.

TT Arena’daki yönetim kurulu toplantısında, Galatasaray yönetimi tüzükteki maddeyi esas alarak Hakan Şükür ve Arif Erdem’i kulüp üyeliğinden aidatlarını yatırmadıkları gerekçesi ile ihraç etti. Hakan Şükür ve Arif Erdem ile birlikte 2700 genel kurul üyesi de ihraç edildi.

Arif Erdem, FETÖ lideri ile beraber fotoğrafı