Twitter kart tipini değiştirmek

Twitter için kart tipi nasıl değiştirilir? Daha önceden onaylattığınız ve “whitelisted” olduğunuz bir Twitter kart tipini değiştirmek için ne yapmalısınız?

Twitter photo, gallery ve product tipi kartlar için olan desteğini çekti. “Photo” ve “gallery” kart tipleri yerine “Summary Card with Large Image” kart tipi geldi. “Product” kart tipi ise kaldırılarak, “summary” kart tipine dönüştürüldü.

Eğer kart tipinizi bu kart tiplerinden birine çevirmek isterseniz, bu durumda Twitter sizin dönüştürmek istediğiniz kart tipini, bu kart tiplerini birleştirdiği yeni kart tipleri ile aynı algılayacaktır.

Örneğin, summary kart tipinde siteniz whitelisted edildi ama siz product kart tipine geçmek istiyorsunuz. Kart tipinizi değiştirdikten sonra card validator’da işlem yaparken Twitter sizi zaten summary kart tipi için whitelisted edildiğinizi belirterek tekrar onay talebine imkan tanımayacaktır. Sadece aktif olarak desteklenen kart tipleri için tekrar başvuru yapabilirsiniz.

Twitter’da aktif olarak geçerli kart tipleri

  • Summary Card: Başlık, açıklama, küçük resim, ve Twitter hesap bilgileri.
  • Summary Card with Large Image: Summary kart ile benzer, ama öne çıkartılmış bir resim.
  • App Card: Mobil uygulamayı doğrudan indirebilmek için detaylar.
  • Player Card: video/audio/media sağlayan bir kart.

Birkaç adımda sorunu çözebilirsiniz.

  1. Sayfadaki tagı değiştirin
  2. Aynı urlyi tekrar onaya gönderin
  3. Tekrar onay başvurusu yapın

Eğer halihazırda whitelisted durumunda iseniz, seçeceğiniz yeni bir kart için tekrar başvuru yapabilmeniz lazım. Tabi bu durumda aktif olarak desteklenen kart tiplerinden birini seçmiş olmalısınız.