7 Days to Die yeni başlayanlar için oyun rehberi

7 Days to Die'da madencilik, tarım nasıl yapılır, mağaralar ve maden ocakları bulmak ve maden elde etmek, hayatta kalmak, yiyecek ve zombiler ile ilgili detaylar.

7 Days to Die’da madencilik, tarım nasıl yapılır, mağaralar ve maden ocakları bulmak ve maden elde etmek, hayatta kalmak, yiyecek ve zombiler ile ilgili detaylar.

7 Days to Die Madencilik

Kaynaklar madencilikte genellikle kazma ile elde edilir, fakat herhangi bir şeyle de yapılabilir. Madencilik sizin Stamina (Canlılık) kaybınıza ve eşyalarınızın dayanıklılık kaybına neden olur. Düşük Stamina (canlılık) ve eşyaların dayanıklılık kaybı nedeniyle daha yavaş çalışırsınız. A13 itibariyle madencilik kabiliyetinizi artık bir de yetenek puanı etkiler.

Basit madencilik açıklamaları

Alpha 13 güncellemesinden bu yana, madenler Navezgone ve Rastele Yaratılan Dünya’da rastgele olarak dünya çapına yayıldı. Bunun anlamı maden damarı bulduğunuz her yerde kazarak maden çıkarabilirsiniz. Ayrıca Rastgele Oluşturulmuş haritalarda madenler de mevcuttur. Alpha 13 ile Kömür Cevheri ve Potasyum Nitrat Tozu yer yüzünden de elde edilmeye başlandı.

Alpha 15 değişiklikleri

Alpha 15’de madencilik kayda değer bir değişim geçirerdi. Cevherler hala tüm biyomlarda (Petrol sadece çöl için istisnadır), fakat her biyom baskın bir cevhere sahiptir. Çölün dışındaki tüm biyomlar baskın cevherlerin yer yüzünde küçük damar düğümlerine sahip olacaklar.

Yüzdey kayaları şimdi tek bir bölgeden Lead Ore, Potassium Nitrate Powder ve Coal Ore (Kurşun Cevheri, Potasyum Nitrat Toz ve Kömür Cevheri) elde etmek için önemli bir şanstır. Eğer bu kaynakları yer altında bulmak için uğraşıyorsanız iyi bir yer altı kaynağı bulana kadar bu düğümler size kolaylıuk sağlayacaktır.

Baskın cevherleri bulmak için çakıl parçalarının altında Demir Cevheri bulana kadar kazabilirsiniz. Bazen bu yolla baskın maden bulabilirsiniz, fakat her zaman bulacağınız anlamına gelmez.

7 Days to Die Madenler

Rastgele Dünya Oluşturucusu ile madenlerin getirilmesi, maden keşfi ve madencilik maden kaynakları elde etmek için en önemli şeylerden biri haline geldi. Büyük cevher damarları, mağara duvarlarında sıklıkla görülür ve hasat işlemlerini tek seferde kolaylaştırır. Eşi benzeri olmayan mağaralar, dünyada yaygın olarak aralıklı olarak bulunur ve genellikle oyuncunun üssünden oralara seyahat etmesi gerekir.

Madenlerde zombiler ve ayılar çıkabilir.