İşte okulların kar nedeniyle tatil edildiği il ve ilçeler

  • Paylaş

Türkiye kapsamlı bir soğuk hava dalgası ile karşı karşıya. Ancak ülke aynı zamanda elektrik, doğal gaz ve su kesintileriyle de sınanıyor. Etkisini arttıran soğuk hava, kimi yerlerde görülen sel ve kar yağışı nedeniyle birçok il ve ilçede okullar tatil edildi.

Peki İstanbul’da yarın okullar tatil olacak mı? İşte okulların tatil olduğu şehirler. Ankara Valiliği yaptığı açıklamada 30 Aralık Cuma günü okulların tatil edildiğini duyurdu. İstanbul için henüz bir tatil açıklaması yapılmadı.

Uşak

Uşak Valiliğinden yapılan açıklamaya göre “Taşıma Merkezi Okullarda” eğitime bir gün ara verildi.

Bilecik

Bilecik’te de ilk ve orta dereceli okullar, olumsuz hava koşulları nedeniyle Osmaneli İlçesi dışındaki tüm ilçeler ile il merkezinde yarın için 1 gün süreyle tatil edildi.

Çankırı

Çankırı’da, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki okullarda yarın eğitim yapılmayacak.

Balıkesir

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde ilk ve orta dereceli okullar yarın da tatil edildi.

Eskişehir

Eskişehir’de, yarın ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

Kocaeli

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) ve il genelinde kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

Sakarya

Sakarya’da Valilik, il genelinde ilk ve orta dereceli okulların tamamının yarın tatil edildiğini duyurdu.

Burdur

Burdur Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, yoğun kar yağışı nedeniyle Altınyayla ve Çavdır ilçelerinin tamamında, Gölhisar ilçesinde ise İbecik, Elmalıyurt ile Yeşildere köylerinde taşımalı eğitime 30 Aralık Cuma günü ara verildi.

Bursa

Bursa Valiliği kötü hava koşulları nedeniyle Büyükorhan, Harmancık, Keles ve Orhaneli ilçelerinde bulunan ilk, orta öğretim okullarda eğitime yarın ara verdi.

Mersin

Mersin Valiliği, kentte dün akşam saatlerinden bugün öğle saatlerine kadar etkili olan çok şiddetli yağmurun, Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre bu gece yarısından itibaren yeniden başlayacağını bildirerek, Mersin merkez ile Tarsus, Erdemli ve Çamlıyayla ilçelerinde, eğitime yarın da ara verildiğini duyurdu.

Çanakkale

Çanakkale’nin 3 ilçesinde 30 Aralık Cuma günü okulların tatil edildiğini duyurdu. Kar yağışının devam ettiği Ayvacık, Çan ve Yenice ilçelerinde, Cuma günü de eğitime ara verildi.

Nevşehir

Nevşehir’de kar yağışı nedeniyle okulların yarın tatil edildiği öğrenildi.

Manisa

Manisa’nın Kula ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı sistemle eğitim gören öğrenciler için okullar bir gün tatil edildi. Bugün bütün okullarda eğitim öğretime ara verilen Manisa’nın Alaşehir ilçesinde cuma günü de taşımalı eğitim verilen okullarda eğitim öğretime ara verildiği açıklandı.

Bolu

Bolu merkez ve bağlı köylerde taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda buzlanma ve olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın eğitime 1 gün daha ara verildi.

Kütahya

Kütahya’nın Hisarcık ilçesi merkez ve köylerde, kar yağışının devam etmesi üzerine ilk ve orta dereceli okullarda kar tatili 1 gün daha uzatılarak 30 Aralık Cuma günü de tatil edilmesine karar verildi.

Konya

Konya’da yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ilçeler Selçuklu, Karatay ve Meram ile birlikte 12 ilçede ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.

Konya Valiliği, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle merkez ilçeler Selçuklu, Karatay ve Meram ile Akşehir, Seydişehir, Tuzlukçu, Doğanhisar, Taşkent, Yunak, Beyşehir, Hüyük, Derebucak, Kadınhanı, Hadim, Sarayönü ve Derbent İlçerin’de, ilk ve orta dereceli okullar ile rehabilitasyon merkezlerinde eğitime yarın olmak üzere 1 gün ara verildiğini açıkladı. Hamile ve engelli kamu çalışanlarının da idari izinli sayıldığı belirtildi.