Elektrik ne zaman gelecek, elektrikler neden yok?

  • Paylaş

İstanbul bugün karanlığa gömüldü. Birçok ilçede elektrikler kesilirken, vatandaş mağdur oldu. İstanbul’da Anadolu ve Avrupa yakasında elektrik kesintileri, Kartal, Küçükçekmece, Halkalı, Bayrampaşa, Güngören, Kadıköy gibi ilçelerde elektrikler kesildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından kesintilerle ilgili açıklama yapıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından elektrik kesintilerine ilişkin yapılan açıklamada, “Aşırı yağışlar ve fırtına, elektrik iletim hatlarında geçici arızalara sebep oldu.” denildi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca, Türkiye’yi etkisi altına alan aşırı yağışlar ve fırtınanın iletim hatlarında geçici arızaya sebep olduğu ve kesintilerin en kısa zaman içerisinde giderilmesi için yoğun mesai harcandığı bildirildi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Türkiye’yi etkisi altına alan aşırı yağışlar ve fırtınanın elektrik iletim hatlarında geçici arızalara sebep olduğu belirtilirken, “Özellikle, Marmara Bölgesi’nin kuzeyindeki yoğun kar yağışı ve fırtına sebebiyle, iletim hatlarında meydana gelen arıza sonucu Adapazarı, Kocaeli, İstanbul illerimizde saat 14.20’den itibaren elektrikte kesintiler yaşanmaktadır.” denildi.