Vestel ile Toshiba arasında marka lisansı anlaşması

  • Paylaş

Vestel‘den Toshiba ile marka lisansı anlaşması imzalandığına dair KAP’a açıklama yapıldı. Anlaşma Avrupa’nın önemli tüketici elektroniği fuarı IFA’da duyurulurken, Toshiba markası lisansı altında televizyon üretimi, satışı, pazarlaması ve dağıtımı Vestel tarafından yapılacak.

KAP’a yapılan açıklamaya göre, anlaşma ilk etapta beş yıl süreyle geçerli olacak. Bu anlaşma ile Toshiba markalı televizyonların pazar payının Avrupa’da yüzde 5’in üzerine çekmek amaçlanırken, Vestel’in de Avrupa pazarında rekabet gücünü arttırmak istediği kaydedildi.

Vestel’in KAP’ta yer alan açıklamasında “1 Eylül tarihli özel durum açıklamamıza istinaden, şirketimizin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Vestel Ticaret A.Ş.’nin Toshiba Visual Solutions Corporation ile imzaladığı marka lisans anlaşması ile ilgili tüm hukuki izinler alındı. Dün (önceki gün) itibarıyla anlaşma taraflar arasında yürürlüğe girdi. Bu doğrultuda, Vestel, bahse konu marka ile lisans anlaşması kapsamında olan tüm ülkelerde ticari faaliyetlerine başlayabilecek” denildi.