WordPress hatalarını çözmek için başlangıç kılavuzu

Sitenizde genel bir WordPress hatası ile mi karşılaşıyorsunuz? Bu WordPress hatalarını kendi başınıza çözmek ister misiniz? Bu hataların çoğu aşağıdaki çözüm yolları ile düzeltilebilir. Yeni başlayanlar için WordPress hatalarını çözme kılavuzunda, WordPress hatalarının nasıl çözüleceğini adım adım göstereceğiz.

1. WordPress sitenizin tam bir yedeğini oluşturun

Öncelikle WordPress sitenizin tam bir yedeğini oluşturmak zorundasınız. Eğer halihazırda bir WordPress yedekleme eklentisi kullanıyorsanız, o halde sen son yedeklemenin güvenli bir şekilde bir yerde muhafaza edildiğinden emin olun.

Eğer bir yedekleme eklentisi kullanmıyorsanız, hiç zaman kaybetmeden bir tane kullanmanızı öneririz. Ancak WordPress sitenizin yönetici paneline erişiminizin olmadığı durumda, veri tabanı ve dosyalarınızı elle yedeklemeniz gerekecektir.

Yedeklemeler bir şeylerin ters gitmesi durumunda WordPress sitenizi kolaylıkla eski haline kavuşturmanıza olanak tanır. Bu sizin güvenlik saldırılarına, hacklemelere ve veri kayıplarına karşı ilk ve en önemli savunma silahınızdır.