Yeni bir araştırma ile Avustralya’nın en iyi 10 plajı açıklandı

  • Paylaş

11761 plajdan seçim imkanınız olduğunda en iyi plajı seçmeniz biraz zor olabilir.

Şanslısınız ki University of Sydney’nin (Sydney Üniversitesi) sahil ile ilgili çalışma birimi ve Avustralya Turizm ekibi tarafından Avustralya’nın en iyi 101 sahil kesimi derlendi. Ve gerçekten çok özeller.

Ayrıntılı liste jeomorfolog ve deniz bilimcisi Profesör Andy Short ile doğa gönüllüsü Brad Farmer’ın en iyi plajlar hakkındaki deneyimlerinin birleştirilmesiyle oluşturuldu.

Plajlar ekonomi, yaşam tarzı, eğlence, sörf, oyun ve turizm kapasitelerine göre sıralandı.

Avustralya anakarasının uzunluk bakımından 35876 kilometre bir sahil hattına ve adalarının 23859 kilometre uzunlukta bir sahil hattına sahip olduğunu duyana kadar bu araştırma kulağa çok eğlenceli gelebilir.

İşte sizin için en iyi on plajı aşağıda sıraladık.

10. Apollo Bay, Victoria

9. Boat Harbour Beach, Tazmanya

8. Shelly Beach, New South Wales

7. Dolly Beach, Christmas Adaları

💜📸: Follow @faulkner_photography for more amazing photos ! 💜To be featured-Follow us and Use: #purplepassport or tag us! | 💜Follow 👉: @purplepassport for more travel photos! ——— Thank you to @faulkner_photography for sharing this amazing shot with us !Check out this amazing gallery and show lots and lots of IG love 👌👌 ——— We are a travel feature page that wants to give IG travel lovers with smaller accounts a chance to be featured and get their work out there! 💜💜 —- #travel #wanderlust #instapassport #theglobewanderer #passionpassport #instabeauty #travelphotography #landscapephotography #watchthisinstagood #travelgram #theglobewanderer #traveladdict #traveljunkie #instagood #picoftheday #ig_reflections #scape_captures #mytravelgram #justgoshoot #igtravel #myview #exceptional_pictures #beach #australia #christmasisland #dollybeach

A photo posted by Purplepassport (@purplepassport) on

6. Maslin Beach, Güney Avustralya

5. Burleigh Heads Beach, Queensland

4. Turquoise Bay, Batı Avustralya

3. Moonee Beach, New South Wales

Beautiful shot by @wearethemallons over the Moonee Beach Nature Reserve in Australia!

A photo posted by #WeAreTravelDrones for Feature (@wearetraveldrones) on

2. Nudey Beach, Queensland

1. Cossies Beach, Direction Adası, Batı Avustralya


Bir numaralı plaj, Batı Avustralya’nın başkent şehri Perth’den 2750 kilometre uzakta Cocos Adaları’nda yer alan Cossies Beach’dir.

Kentleşmeden bu denli uzak olması belki de bu derecede güzelliğin sebebi olabilir.

Mercanların etrafındaki sular Cocos Adaları’nı ziyaret eden ve onu “sığ, berrak ve durgun su” da “parlak bir genişlik” olarak tanımlayan bilim adamı Charles Darwin’i de kendisine hayran bırakmıştı.

Bu içeriğe ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar

Yorumunuzu yazdıktan sonra, "Ben robot değilim" onay kutusuna tıklamanız gerekmektedir, ardından "Gönder" düğmesine tıklayabilirsiniz. Yorumlar, incelenip onaylandıktan sonra yayınlanmaktadır.