WhatsApp’ın desteklemekten vazgeçtiği cihazlar açıklandı

WhatsApp aldığı yeni karar ile bazı işletim sistemlerinin alt sürümlerini desteklemeyi bırakacak. WhatsApp’ın desteklemeyi bıraktığı platformlar arasında iOS ve Android’in eski sürümleri de var.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Apple iOS 6, Windows Phone 7, Android 2.1 ve 2.2 yüklü cihazlar artık WhatsApp hizmetinden yararlanamayacak.

WhatsApp desteği kesiliyor

WhatsApp’ın böyle bir uygulamaya gitmesinin en büyük nedeni ise, kullanıcılara sunduğu yeni özelliklerin eski nesil işletim sistemlerinde sağlıklı bir biçimde çalışamayacağından dolayı olduğu belirtti.
2016 yılının sonuna kadar eski işletim sistemlerine destek verecek olan WhatsApp, ayrıca 2017 yılının ortalarına kadar BBOS ve BlackBerry 10 cihazlarına hizmet vermeye devam edeceğini de kullanıcılara duyurdu.

Yavaş yavaş eski cihazlarınıza veda etme vakti geldi. Her geçen gün bir hizmetten daha mahrum kalan eski cihaz kullanıcıları, günlük hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen WhatsApp’tan sonra önemli platformlarında bir bir hizmetlerini sonlandırmaya başlayacağını belirtelim.