Apple desteğini keseceği cihazlarını açıkladı

  • Paylaş

Teknoloji devi Apple çıkardığı yeni bilgisayarlar, tabletler, cep telefonları ve akıllı saatlerle teknoloji pazarındaki hakimiyetini devam ettirirken, diğer yandan da eski cihazlarına verdiği desteği sınırlandıracak çalışmalara da imza atıyor.

Apple son aldığı kararla bu ay sonu itibarıyla bazı cihazlarına onarım, parça hizmetleri ve yazılım desteğini durduracak. Açıklanan bir rapora göre, desteğin çekilecek olduğu cihazlar iphone 4, 1.nesil iPad, 2010 model 13 inç MacBook Air, 3.nesil AirPort Extreme ve 2. nesil Time Capsule bulunuyor. Tüm bu cihazlara destek 31 Ekim itibariyle kesilecek.

Firmanın bu konudaki politikasının, piyasaya sürdüğü cihazlara 5 yılın sonunda desteği sonlandırma şeklinde olduğu biliniyor, ancak bir istisna olarak Türkiye ve ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yasalar gereği ürünlere 7 yıl boyunca destek sunulması gerekiyor. Dolayısıyla ülkemizdeki iPhone 4 kullanıcıları yasal hakları gereği hala 2 yıl daha destek alabilirler.

Bu içeriğe 2 kişi yorum yaptı. Bu içeriğe ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar

Yazar resmi
Anonim

Bu bir kendine bağlama ve açık ve büyük bir kapitalizm, sömürü ve kölelik… Bizler bunu bu gidişle hiç değiştiremeyeceğiz…

Yazar resmi
abdocan

yeni iphone alma vakti geldi desenize