Media Markt 4 yeni mağaza daha açıyor

Devasa teknoloji perakende mağazası Media Martk‘ın Türkiye operasyonları büyüme eğilimine devam ediyor. Media Markt, Ankara’da Nata Vega Outlet’de, İstanbul’da Levent ve Viaport AVM ile Konya’da Kule Site’de 4 yeni mağazasını hizmete açmaya hazırlanıyor.

Media Markt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım yaptığı açıklamada 2016 yılsonuna kadar yüzde 20 oranında büyüme hedeflediklerini söyledi. Gökyıldırım; “Bu yıl içinde önemli bir bölümü mağazalara olmak üzere toplam 160 milyon TL’lik yatırımı hayata geçiriyoruz. Geçtiğimiz 3-4 yıl ile kıyasladığımızda ciromuz yaklaşık 2 katına ulaştı. E-ticaretimiz de iki yıl içinde yüzde 120 büyüdü” dedi.

Mart ayında Kocaeli NCity AVM’de açtıkları şehir mağazasının ardından, 4 yeni mağazayı daha hizmete açacaklarını ifade eden Yenal Gökyıldırım, “Türkiye, bağlı olduğumuz Media Saturn grubu içinde stratejik öneme sahip ülkelerin başında yer alıyor. Türkiye’nin geleceğine ve potansiyeline güveniyor ve yatırımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu doğrultuda, Eylül ayı içinde 4 yeni mağazamızı birden tüketicilerimizle buluşturacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.