Sony PlayStation 4 Slim göründü

  • Paylaş

Sony’nin merakla beklenen ve PlayStation 4 oyun konsolunun daha ince bir versiyonu olan PlayStation 4 Slim ortaya çıktı.

Biraz daha küçük ve biraz daha ince olduğu görülen PlayStation 4 Slim, aynı zamanda biraz daha yuvarlatılmış köşelere sahip. Henüz Sony tarafından resmi bir açıklama yapılmadı ancak bazı kullanıcılar, şimdiden yeni modeli satın almış bile. Bu bakımdan sadece kullanıcıların paylaştığı resimler mevcut.

PS4 Slim modelinin donanımında ne tür iyileştirmeler yapıldı bilinmiyor ancak Xbox One S gibi hızlandırılmış işlemci birimi yani APU’nun üretim geometrilerinde iyileştirme görebiliriz. Ayrıca görsellerde dikkat çeken, yeni konsolun bir disk sürücüye sahip olduğu.

PlayStation 4 Slim fiyatı ve çıkış tarihi

500GB HDD depolama sürücüsüne sahip olan konsolun fiyatı 295 Pound olarak belirlenmiş. Yani vergiler hariç 1200TL civarında bir fiyat söz konusu. Şimdilik konsol ne zaman yaygın olarak piyasaya çıkacak bilinmiyor ancak muhtemelen 7 Eylül’deki lansmanda PS4 Neo ile birlikte sahne alacak ve akabinde de satışa sunulacak.

Bu içeriğe ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar

Yorumunuzu yazdıktan sonra, "Ben robot değilim" onay kutusuna tıklamanız gerekmektedir, ardından "Gönder" düğmesine tıklayabilirsiniz. Yorumlar, incelenip onaylandıktan sonra yayınlanmaktadır.