Turkcell’in ödeme sistemi Paycell BDDK’dan lisans aldı

Turkcell tarafından duyurulan Paycell ödeme sistemi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’dan (BDDK) lisans almayı başaran ilk ödeme sistemi oldu. Paypal’a lisans vermeyerek hizmetlerini durdurmasına sebep olan BDDK, Turkcell‘in yeni ödeme sistemi Paycell‘in yeterliliklerini onadı.

Turkcell müşterilerinin ödeme çözümleri alanlarında hayatlarını kolaylaştıran şirketi Turkcell Ödeme Hizmetleri A.Ş artık BDDK’dan lisanslı bir ödeme kuruluşu olarak hizmet veriyor. Turkcell faturası ile ödeme de dâhil olmak üzere birçok alternatif ödeme seçenekleri sunan Turkcell Ödeme Hizmetleri A.Ş, yeni dönemde Paycell markası altında faaliyetlerini çeşitlendirerek müşteri bazını daha da genişletmeyi hedefliyor. Gelişmiş teknolojik yetenekler ile yeniden tanımlanan ödeme ekosistemi sayesinde Paycell artık hem Turkcell abonelerine hem de diğer müşterilere hizmet verecek.

Paycell nedir?

Paycell, kredi kartlarınızı güvenli bir şekilde saklayan ve talimatınız üzerine Paycell anlaşmalı iş yerlerinde kart verilerinizi paylaşmadan tek tıkla alışveriş yapmanızı sağlayan bir ödeme platformudur.