İşte darbecilerin gizlice mesajlaşmak için kullandıkları oyun

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensupları tarafından 15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişiminin iletişim ağına dair çok çarpıcı bir detay gün yüzüne çıktı. Buna göre darbe girişimine destek veren sivil askerlerin Clash of Kings oyunu üzerinden mesajlaştıkları ortaya çıktı.

Clash of Kings oyunu kurgusu bakımından da çok dikkat çekiyor. Oyunda kendi şehirlerinizi kurup, asker yetiştirip ordu yaratarak imparatorluk sınırlarınızı genişletebilirsiniz. Clash of Kings’de başkent çok önemlidir, imparatorluğunuzun başladığı yerdir. Burada kışlalar, kütüphaneler, ahırlar, çiftlikler ve madenler gibi birçok farklı yapı bulabilirsiniz. Bunların her biri sizin o ya da bu şekilde ilerlemenizi sağlayacak belirli birer amaca hizmet eder. Örneğin kışlaların çok açık bir amacı vardır. Asker toplamanızı sağlarlar. Öte yandan kütüphaneler, düşmanlarınıza karşı daha avantajlı savaşabilesiniz diye silahlarınız için yeni teknolojiler üretmek gibi daha uzun süreli yararlar sağlayabilirler. Şehrinizin savunmasını garanti altına alıp iyi bir orduya sahip olduktan sonra, genel haritada bir saldırı başlatabilirsiniz.

Darbe konusunda işbirliği halinde olan sivil ve askerler, ülke içerisinde haberleşme için popüler mobil oyun Clash of Kings’i kullanmışlar. Bu oyun içerisinde takma isimlerle iletişim halinde olan darbeciler, son ana kadar oyun üzerinden haberleşmeye devam etmişler.