İşte Pokémon GO’ya gelecek yepyeni özellikler

Dünya çapında büyük bir ilgi odağı olan Pokémon GO aynı zamanda geliştirilmeye de devam ediyor.

Niantic Inc.’in CEO’su John Hanke, Comic-con’da düzenlediği basın toplantısında oyuna gelecek birçok yeni özelliğe dair ipuçları verdi. Daha önce Ingress adlı oyunları ile “AR”, yani arttırılmış gerçeklik konusunda önemli deneyime sahip olan şirket, edindiği tecrübeyi Pokémon GO’ya da yansıtacak gibi.

Niiantic Inc, yeni özelliklerin yanı sıra oyunda zaman zaman sorun çıkaran yakındaki Pokemon’lar ve radar sistemini de düzgün çalışır hale getireceğini belirtti.

Pokémon GO’ya gelecek olan yeni özellikler

Oyun içinde hangi takıma üye olursanız olun, her oyuncunun ortak isteği Pokemon’larıyla rahatça takas yapabilecek ve böylece Pokemon koleksiyonunu geliştirebilecek.

Yeni nesil Pokemon’lar gelecek. Bunların arasında Pokemon Moon, Sun, X ve Y nesillerine ait Pokemon’ların olacağı tahmin ediliyor. Şu ana kadar ilk nesilde bulunan toplam 151 Pokemon türünün 145’i yakalandı.

John Hanke’in Comic-con konferasında söz ettiği yenilikler arasında, Pokemon türlerinin çiftleştirilmesi de vardı. Bu sayede melez Pokemon’lar ortaya çıkabilir ve oyuncular kendilerine özgü Pokemon’lara sahip olabilir.

Pokémon GO’da, Mystic, Valor ve Instinct olmak üzere katılabileceğiniz üç farklı takım var. Bu takımların simgeleri ise kendilerine özgü olan Legendary uçan Pokemon’lar. Yakın zamanda gelmesi beklenen özellik ise bulunduğunuz takımın Legendary Pokemon’unu yakalayabilecek olmanız. Her oyuncu bulunduğu takıma özgü Pokemon’u koleksiyonuna ekleyebilecek ve seçtiği takımın önemi de artacak.

Oyundaki en önemli özelliklerden biri Pokestop’ları kendinize uyarlayabilecek ve Poke-center’lara dönüştürebileceksiniz. Pokémon GO’nun ilk oyunlarında olduğu gibi, yaralı Pokemon’larınızı Poke-center’larda iyileştirebileceksiniz.