Xiaomi Redmi Pro tanıtıldı, işte özellikleri

Xiaomi‘nin yeni akıllı telefonu Redmi Pro tanıtıldı. OLED ekranla gelecek olan Redmi Pro’da çift kamera olacak.

Çinli üreticilerden OLED ekran tedarik eden Xiaomi, Redmi Pro cihazında 5.5 inçlik Full HD çözünürlüklü bir OLED ekrana yer veriyor. Bu OLED ekran sayesinde cihaz hem doğal bir görüntü almanızı sağlıyor hem de diğer ekranlara göre çok daha ciddi pil tasarrufu yapabiliyor.

OLED ekranlar düşük enerji tüketimiyle öne çıkıyorlar. IPS ve AMOLED ekranların yoğun güç tüketiminden sonra OLED ekranlar yaygınlaştığında akıllı telefonların pil ömrünün daha uzamasına yardımcı oluyor.

Xiaomi Redmi Pro özellikleri

Xiomi Redmi Pro modelinin arka sensörlerinden birisi 13MP çözünürlüğünde ve Sony IMX258 imzasını taşıyor. Diğer sensör ise 5MP çözünürlüğünde ve Samsung imzasını taşıyor. Asıl kamera Sony imzalı olan. Samsung imzalı olan sensör ise derinlik algısı yapıyor. Böylece çekim sonrası serbest odaklama yapabilmenin yanı sıra, daha kaliteli fotoğraflar elde edilebiliyor ve karanlık ortamlarda daha net görüntüler çekiliyor.

Tasarım Yekpare fırçalanmış bir alüminyum gövdeye sahip olan Redmi Pro, arka kısımda kenarlara doğru kavisli bir yapıya sahip. Böylece büyük boyutlu olmasına rağmen elde tutuş açısından rahatlık sağlanıyor.

Ayrıca ekrandaki 2.5D kavisli tasarım ile premium hissiyatı da artırılmış. Kasa kalınlığı ise 8.15mm civarında. Ön taraftaki Home butonu içerisine parmak izi okuyucu entegre edilmiş.

4GB LPDDR3 RAM ile birlikte fiyat sınıfındaki en iyi performansı göstermeye aday ürünlerden birisi haline gelen Redmi Pro, USB Type-C portu ve 4050mAh kapasiteli bataryası ile de dikkat çekiyor. Model yine farklı versiyonlarla piyasaya çıkacak.

Xiaomi Redmi Pro fiyatı

En yüksek model olan Helio X25, 4 GB RAM ve 128 GB depolama sunan model ise 300 dolar fiyat etiketine sahip.

Telefon 8 Ağustos itibarıyla Çin’de satışa çıkacak.