Samsung Galaxy S8 ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı

Android telefonlarıyla akıllı telefon sektörünün en büyük firmalarından biri olan Samsung‘un yeni amiral gemisi Galaxy S8 ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Galaxy S6 ailesiyle birlikte odak noktasını sanal gerçeklik teknolojilerine çeviren ve bu alana ciddi yatırım yapmaya başlayan Samsung, Galaxy S7 cihazında sanal gerçeklik açısından devrim yaratacak bir özellik sunmamış ve Gear VR desteğini sürdürmüştü. Buna rağmen Galaxy S8’in en dikkat çekici özellikleri sanal gerçeklik tarafında olacak.

Samsung, kısa bir süre önce Google tarafından duyurulan ve sanal gerçeklik alanına büyük yenilikler getiren Daydream VR platformunu desteklemeye hazırlanıyor. Çıkan bilgilere göre Samsung Galaxy S8, Google Daydream VR platformunu destekleyen ilk akıllı telefon olacak.

Gear VR sahiplerini de düşünen Samsung, Galaxy S8’de Gear VR desteği devam ettirecek ve buna ek olarak sanal gerçeklik deneyiminin daha üst seviyede yaşanması için cihaz 4K (Ultra HD) çözünürlüklü ekranla karışıma çıkacak. Ayrıca cihaz hakkında paylaşılan ilk bilgiler Samsung Galaxy S8’in çift arka kamerayla geleceği yönünde. Henüz cihazın teknik detayları sızdırılmasa da Samsung’un çift kamera lensi üretimine başlaması ve çift kamera stoklarını hızlı bir şekilde arttırması Samsung Galaxy S8’de çift kamera kullanılacağı konusunda en önemli işaretlerden birisi. Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8’de Qualcomm’un henüz duyurulmayan ancak 10nm’de çalışacağı bilinen piyasanın en güçlü işlemcisi olacak Snapdragon 830 ile çalışacağı ve 6GB RAM ile geleceği paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor.

Şimdilik ilk tahminlere göre Samsung’un sıradaki amiral gemisi Galaxy S8, gelecek yıl Şubat ayında Barcelona’da düzenlenecek olan MWC 2017 etkinliğinde tanıtılacak. Cihazla ilgili bilgiler ortaya çıktıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.