Life is Strange oyunu dizi oluyor

Geliştiriciliğini Dontnod Entertainment‘in üstlendiği ve Square Enix tarafından yayınlanan Life is Strange oyunu piyasaya çıktığı günden beri büyük ilgi görmüştü. Steam platformunda en çok satan oyunlardan biri olan Life is Strange, sahip olduğu beş bölümle oldukça fazla hayran kitlesi oluşturmuştu.

Life is Strange’ın 1.bölümü geçtiğimiz hafta Steam’de tamamen ücretsiz olmuştu. Life is Strange’den bir müjdeli haber daha geldi. Başarısıyla kısa bir süre içerisinde kendi kitlesini oluşturmayı başaran yapımın Legendary Digital Studios ve Square Enix firmaları tarafından yapılan ortak bir açıklama ile Life is Strange evreninin dijital seriye dönüştürüleceği belirtildi.

dj2 Entertainment firmasının yönetmenliği üstlendiği yapım için Legendary Digital Studios firmasının müdür yardımcısı olan Greg Siegel, Life is Strange yapımının içerisinde barındırdığı karakterlerin ve derin senaryo açısının bir dizi açısından mükemmel uyum içerisinde olduğunu açıkladı.

Arcadia Bay evrenini farklı bir şekilde karşımıza çıkarak olan yapımın dizisi için merak içerisinde bekliyoruz. Battlefield serisinin dizi sektörüne gireceğini öğrenmemizin ardından, bu tür başarılı bir yapımın daha diziye dönüşümü bizleri gerçekten memnun etmeyi başardı. Umarız, yapımın dizisi de oyunu kadar başarılı olacaktır.