Pokémon Go’ya yepyeni iki özellik geliyor

Her yıl büyük bir ilgi etrafında düzenlenen ABD’nin en büyük çizgi roman fuarı Comic-Con‘a bu yıl Pokémon Go damgasını vurdu. Aslında etkinlikte Pokémon Go’ya ilk başlarda küçük bir yer verilmesi planlanırken oyunun gördüğü müthiş ilginin ardından oyun Hall H’deki ana etkinliklerden biri olarak lanse edildi.

Etkinlikte düzenlene bir panelde ilgi odağı olan Niantic’in CEO’su ve kurucusu John Hanke, Nerdist kurucusu Chris Hardwick’in moderatörlüğünde önemli sorulara cevap verdi. Hanke oyunun piyasaya sürüldüğü günden beri geçen iki haftaya değindi ve gelecekte neler olabileceğine dair de bazı vizyon ve öngörülerini paylaştı. Bunlardan en heyecan verici olanlarından birisi oyuna gelecekte yeni nesil Pokémon’ların katılacak olmasıydı.

Hanke’nin büyük bir heyecanla açıkladığı bir diğer yenilik ise pokestopları oyunun daha büyük bir parçası yapmakla ilgili. Pokestopların sıklıkla bazı tuzaklara sahip olduğuna değinen Hanke, oyunculara bir pokestopun işlevini özelleştirmek için çeşitli olanaklar sağlamanın ilginç olacağını duyurdu.