iPhone’a Pokémon GO nasıl indirilir ve yüklenir

Dünya çapında bir çılgınlığa dönen Pokémon GO oyunu henüz Türkiye‘de yayınlanmadığı için normal yollardan yüklenemiyor. Peki Pokémon GO’yu iPhone‘unuza yüklemek için ne yapmalısınız? Bunun için oyunun Türkiye‘de yayınlanmasını beklemenize gerek yok. Pokémon GO’nun iPhone’a nasıl yükleneceğine dair detaylı bilgileri haberimizde sizin için derledik.

Herkesin merak ettiği bir soru, “Pokémon GO ne zaman Türkiye’de yayınlanacak?.” Bu konuda var olan son gelişmeleri alttaki haberimizden takip edebilirsiniz. Haberimiz yeni bilgiler geldikçe güncellenecek.

Pokémon Go iPhone’a nasıl yüklenir?

Pokémon Go fırtınası dünya çapında olduğu gibi Türkiye’de de devam ediyor. Kullanıcılar henüz Türkiye’de yayınlanmamış olmasına rağmen diğer yolları kullanarak telefonlarına Pokémon Go’yu indiriyor ve sokak sokak dolaşarak Pokemon avına çıkıyor. Birbirinden farklı 151 pokemonun bulunduğu oyunda bazı pokemonlar sık sık kullanıcıların karşısına çıkarken, bazılarına ise oldukça ender bir şekilde rastlanıyor. Peki Pokémon Go’yu oynamak için ne yapmak gerekiyor? Pokémon Go nasıl indirilir? Pokemon Go iPhone’a nasıl yüklenir?

Pokémon Go iPhone’a indirin: Uygulama mağazası değiştirerek

Pokémon Go‘yu iPhone’a indirmek için öncelikle iPhone’unuzu açın ve Ayarlar menüsüne girin. Burada iTunes ve App Store seçeneğini göreceksiniz; orayı açın ve Apple Kimliğini Göster butonuna basın, daha sonra devam edin. Burada karşınıza Ülke/Bölge veya Country/Region seçeneği çıkacak. Bu seçeneğe dokunun ve ardından şu an resmen yayınlanmış olan ülkelerden Avustralya ya da Yeni Zelanda’dan birini seçin.Bunun dışında herhangi bir işlem yapmanıza da gerek yok. Pokémon Go’yu iPhone’a indirirken değiştirdiğiniz mağaza ayarlarında eğer ödeme bilgileri size engel teşkil ederse bir başka yöntemi kullanarak da Pokémon Go’yu iPhone’a yükleyebilirsiniz.

Pokémon Go iPhone’a indirin: Üçüncü parti uygulama ile

Önce iPhone’da Safari tarayıcınızı açın. Daha sonra buradaki bağlantıya tıklayın. Buradan Pokémon Go’yu indir seçeneğine girin. Daha sonra çıkan ekranda iOS 7-8-9 seçeneğine dokunun.

app.rezcdn.com, ‘Hipstore’ yüklemek istiyor ekranını gördüğünüz zaman da ‘Yükle’ye basıp devam edin. Daha sonra H logosuna sahip uygulama telefonunuza indirilmeye başlanacak. İndirilme bittikten sonra ‘Güvenilir olmayan kurumsal geliştirici’ uyarısıyla karşılaşacaksınız. Vazgeç’e basıp Ayarlar>Genel>Profiller ve Aygıt Yönetimi seçeneğine girin. Buradan Taz Trading ile başlayan seçeneğe tıklayıp ‘Güven’e basın. Uygulamaya güvendikten sonra HiP4U uygulamasını açabilirsiniz.

Buradan Pokemon Go’yu indirebilirsiniz. Uygulama indikten sonra iPhone’unuzda kurulu uygulamalar arasında Pokemon Go da yerini almış olacak.

ÖNEMLİ UYARI: Pokémon Go’yu iPhone’lara bu şekilde yüklemeniz önerilmez; telefonunuzda oluşabilecek herhangi bir sorundan gricizgi.com sorumlu değildir.