Pokémon GO ne zaman Türkiye’de yayınlanacak?

Temmuz ayına damgasını vuran Pokémon GO ilk yayınlandığında sadece Avusturalya, Amerika ve Yeni Zelanda mağazalarında erişilebilir şekilde sunulmuştu. Bu ülkelerin dışında yaşayan Android kullanıcıları mağaza değiştirmeden APK. dosyası ile Pokemon GO oyununu yükleyebiliyorken, iOS kullanıcıları mağazalarını bu ülkelerle değiştirip oyunu yükleyebiliyordu. Peki dünyayı kasıp kavuran Pokémon GO oyunu ne zaman Türkiye mağazasında erişilebilir olacak?

Pokémon GO Türkiye yayın tarihi

Oyunun tüm dünyada aynı anda çıkması yığılma ve oluşan sunucu sorunları nedeniyle iptal edilmişti. Kademeli olarak ülkelerde yayınlanacağı duyurulan oyun en son geçtiğimiz hafta 26 Avrupa ülkesinde yayınlanmıştı. Oyununun Türkiye’de ne zaman yayınlanacağına dair şimdilik net bir tarih bulunmuyor, ancak ilerleyen günlerde Asya ülkeleri ile beraber Türkiye’de de yayınlanması bekleniyor.

Reuters’tan yayınlanan bir raporda da Niantic’in CEO’su John Hanke tarafından yapılan açıklamada Niantic’in son çıkış hareketinden çok daha büyük çaplı bir çıkış hareketi gerçekleştireceği söyleniyor. Pokemon Go’in 200 yeni ülkede çıkış yapacağını ve bu tarihin oldukça yakın olduğunu bu açıklamalardan öğrenmekteyiz. Sözü geçen 200 ülkenin arasında Türkiye olması da büyük bir ihtimal. Niantic ilk olarak sunucu altyapısını bu devasa çıkış hareketi için güçlendirmeye çalışıyor, çalışmalar tamamlanınca da çıkış düğmesine basılacak.

Güncel APK dosyasını buradan indirebilirsiniz.