Pokémon GO’nun günlük geliri dudak uçuklatıyor!

Son günlerin popüler mobil oyunu Pokémon GO gelirleriyle de dudak uçuklatıyor. Apple’ın uygulama mağazası AppStore‘da sadece 14 saatte en çok kazanan oyun olan Pokémon GO AppStore’da ki günlük kazancıyla da şaşırtıyor.

Oyun ücretlendirme kategorisi olarak ‘oynaması ücretsiz’ olarak sunulsa da uygulama içi mağazasında sunulan ücretli içeriklerle ciddi miktarda gelir elde ediyor. Uygulama içi mağazadan poketopları, pokemonları etrafına toplamaya yarayan içerikler, şanslı yumurtalar, pokemonları çeken lure modülü, çanta limitini artırma gibi pek çok faydalı eşyalar sunuluyor.

Mobil oyun sektörü ücretsiz oynanabilen oyunların oyun içi satın alma seçenekleri ile paralı olanlardan daha kazandırabildiğini gösterdi ki Pokémon GO bunun en son ve en başarılı örneklerinden biri. Ücretsiz bir oyun olan Pokémon GO, Nintendo ve oyunun yapımcılarına sadece ABD’de iOS kullanıcılarından günde 1.6 milyon dolar kazandırıyor. Henüz Android kullanıcılarının ne kadar kazandırdığı bilinmiyor.

App Annie adlı bir analiz firması Pokémon GO’nun yıl sonunda 1 milyar dolarlık gelir elde edeceğiniz tahmin ediyor. Toplamda mobil kullanıcılarının sadece %5 oyun içi satın alma yapıyor ancak bu oyuncular ayda ortalama 9.60 dolar harcıyor. iPhone, iPad kullanıcılarının ortalaması 15.34 dolarken Android kullanıcılarının 7.31 dolar.