Facebook Messenger’a yepyeni bir dizayn ve bir ana sayfa geldi

Facebook bir süredir önemli özelliklerini ikinci bir uygulama ile sunmaya çalışıyor ve kullanıcılarını ikinci bir uygulama yüklemeye zorluyordu. Facebook Messenger da bunlardan birisi ve bugün yepyeni bir tasarım, ara yüz ve ana sayfayı da içeren bir güncelleme aldı.

Şirket uygulamanın aynı işlevleri sunan diğer uygulamalarla çok benzer olduğunu ve aşırı sönük kaldığını düşünüyordu. Facebook bu nedenle Messenger uygulaması için yeni bir ana sayfa ve ekstra fonksiyonlar sundu.

Uygulamanızı son sürüme güncellediğiniz vakit Facebook favori kişilerinizi, şu anda online olan kişileri ve doğum günü olan kişileri öne çıkarak. Facebook’tan yapılan açıklamada alttaki gibi:

Biz Messenger üzerinde, ilginizi çekebilecek diğer olayları sunmayı umuyoruz. Örneğin “Şuanda Aktif” sekmesinden en iyi arkadaşlarınızı ya da meslektaşlarınızı görebilirsiniz. Belki bu onlara bir selam çakmanızı teşvik edebilir.

Facebook uygulamalarını teşvik ederek daha fazla kullanıcı toplamaya çalışıyor. Geçenlerde güncellediği Android uygulaması ile tüm SMS ihtiyaçlarını ele alan hale getirmişti ayrıca uygulama içine bir mini futbol oyunu saklamıştı. Şirketin uygulamaları içine yeni özellikler eklemeye devam edeceğinden hiç şüphe yok.