Windows 10’un Yıl Dönümü Güncellemesi’ne çok az bir süre kaldı

Microsoft’un Windows işletim sisteminin son sürümü olan Windows 10 için ücret ödemeden geçmek isteyen kullanıcılar, yakında bitecek olan kampanyadan yararlanmazsa ileride Windows 10’a geçmek istedikleri taktirde para ödemek zorunda kalacaklar. Bunun dışında sistemi her daim güncel tutmaya çalışan yazılım devi, yakın bir zamanda büyük bir güncelleme yayımlamış olacak.

Yeni sızan bir görsele göre Microsoft, Anniversary Update adı ile görücüye çıkaracağı yeni güncellemeyi yaz ayları içerisinde yayımlamış olacak. Beklentiler bu görsele göre 29 Temmuz. Zira yeni bir çıkış takvimi hazırlayan yazılım devi, yeni, büyük güncellemeyi 29 Temmuz 2016 tarihinde yayımlamayı hedefliyor.

Haziran ayının sonunda görücüye çıkacak olan güncelleme ile beraber Windows 10 üzerinde epey büyük değişimler gözlemlenecek. Çoğu özelliği gelişecek olan sistemin Cortana desteği artacak, parmak izi okuyucu desteği kazanacak, uzaktan erişim artacak, telefon ile PC açma devri başlayacak ve daha birçok noktada değişiklik yaşanacak.