15 dakikada şarjı yüzde yüz dolan harika telefon geliştirdiler

Uzay Doğulu telefon üreticisi QiKU tarafından geliştirilen, 360 N4 isimli yeni telefon modeli ile süper hızlı şarj elde edilebiliyor. Çinli firmanın ürettiği telefonlar dakikalar içinde tam şarja ulaşıyor.

Çok özellik barındıran akıllı telefonların şimdiye kadarki en büyük problemlerinden biri hızlı şarj tüketmeleri olmuştu. Ancak Oppo ve Qualcomm hızlı şarj teknolojileri konusunda oldukça iddialı çalışmalar yürütüyor.

Özellikle Snapdragon 820 işlemcili telefonlarda karşımıza çıkan Hızlı Şarj 3.0 teknolojisi ile telefonların bataryası 30 dakikada %50 dolum seviyesine ulaşabiliyor. Oppo’nun MWC 2016’da duyurduğu Super VOOC şarj teknolojisi ise 2.500 mAh kapasiteli bir pili sadece 15 dakikada %100 doldurabiliyor.

Çin’de 9 Mayıs’da tanıtılması planlanan 360 N4 akıllı telefonun süper hızlı şarj teknolojisi %50 dolum oranına sadece 5 dakikada ulaşılmayı öngörüyor. Telefon ayrıca 5.5-inç Full HD ekranla geliyor. 10 çekirdekli MediaTek Helio X20 yongasetine sahip telefon, 4 GB RAM ve 32 GB depolama ile geliyor. 13-magapiksel arka kamera, 8-megapiksel ön kamera ve Android 6 Marshmallow işletim sistemi telefonun bir diğer özellikleri. Telefonda yer alan başka bir özellik ise parmak izi tarayıcısı.