Bu teknoloji ile bisikletinizi ‘elektrikli bisiklete’ dönüştürebilirsiniz

Elektrikli bisikletlerin yaygınlaşmasının önündeki en büyük nedenlerden biri yüksek fiyatlara sahip olmaları. Ancak bu sorunu çözecek yepyeni bir proje geliştirildi. GeoOrbital adı verilen bu tekerlek ile normal bisikletlileri elektrikli hale çevirebilir ve büyük masraftan kurtulabilirsiniz.

Daha önce SpaceX ve Ford için çalışan geliştiricilerin ürettiği bu tekerlek, normal bisiklete takılıyor ve bisikleti elektrikli hale getiriyor. 26 inç, 28 inç ve 29 inç seçeneklerinin bulunduğu tekerleğin 80 kilometre boyunca bisikletin saatte 30 kilometre hızla hareket edebilmesini sağladığı belirtiliyor. USB girişi sayesinde pedal çevrildiğinde ve frene basıldığında cihazların şarj edilmesi mümkün oluyor. Sunduğu bu özelliklerle dikkat çeken GeoOrbital’in bir de eksi yönü bulunuyor. Tekerin üzerindeki mekanizma nedeniyle bisikletin ağırlığı 5 ile 7 kilogram artıyor.

Kickstarter’da aradığı desteği bulan proje kapsamında GeoOrbital’e sahip olabilmek için en az 649 dolar destek vermek gerekiyor. Ürünün kasım ayında destekçilere ulaştırılacağı ifade ediliyor.