Windows 10’a yeni Facebook ve Messenger uygulamaları geldi

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg geçen Ekim’de şirketin Windows 10 üzerinde çalıştığını söylemişti. Aylar süren beta testlerinin ardından Facebook, Windows 10 için yeni Facebook ve Facebook Messenger uygulamalarını bugün duyurdu. Facebook halihazırda eski bir Windows 8 uygulamasına sahipti, o uygulamaya iOS ve Android sürümlerindeki gibi bazı özellikler eklendi.

Duygular, yorumlara çıkartmalar ve doğum günü, etkinlik gibi hatırlatıcı ihtiyacı duyan her türlü sunum için bir alan eklendi. Facebook ayrıca uygulama içi tarayıcı yapısı geliştirerek kullanıcıların makaleleri kendi zaman tünellerinde paylaşabilmelerine olanak sağladı. Buna rağmen canlı video yayınları henüz desteklenmiyor, bu eksikliğin de kısa bir süre içinde giderilmesi bekleniyor.

FB_Windows_Desktop_-_News_Feed.0

Facebook Messenger tarafında ise, Windows 10 uygulaması gerçekten beklediğiniz gibi. Windows 10 için Messenger yerel bir bildirim sistemine sahip, bu da mesajların Eylem Merkezi’nde bildirim olarak size ulaşacağı anlamına geliyor. Ayrıca fotoğraf paylaşımı, çıkartma paylaşımı, grup iletişimleri ve GIF’ler destekleniyor. Uygulama neredeyse Messenger Web ile aynı işlevde.

Messenger_Windows_Desktop.0

  • Windows Mağaza’da Messenger uygulamasına ulaşmak için tıklayın.
  • Windows Mağaza’da Facebook uygulamasına ulaşmak için tıklayın.