Yahoo’dan e-posta servisine Google Drive ve GIF desteği

İnternet devi Yahoo e-posta servisine yeni özellikler ekledi. Firma yeni yaptığı duyuruda e-posta servisinde Google Drive ile uyumlu çalışacak özellik eklendiğini ve ayrıca artık GIF resimlerin desteklendiğini açıkladı.

Geçtiğimiz sonbaharda e-posta uygulamasını yenileyen Yahoo servisine ekstra özellikleri de zaman içinde sunmaya devam etti. 2015’in Aralık ayında desteklediği e-posta servislerinin arasına Gmail’i de ekleyen Yahoo Mail uygulaması, ocak ayında uygulamanın sürükleme arayüzü için kişiselleştirme imkanlarını devreye sokmuştu. Mart ayında bağlantı ön izlemeleri desteğine kavuşan Yahoo, geçtiğimiz hafta da Dropbox ile işbirliğini duyurmuştu.

E-postalara GIF animasyonlarının eklenebilmesi de hoş bir jest olarak nitelenebilir. Özellikle sohbet ve sosyal medya platformlarında giderek popüler olan GIF’lerin e-postalara da yerleştirilebilmesi Yahoo’nun günceli takip etmeyi sürdürdüğünü gösteriyor. Yahoo e-posta servisinin kullanıcılara popüler GIF’leri göstereceğini belirtmekte de fayda var. Yahoo Mail uygulaması için hazırlanan güncelleme Android için yayınlanırken, iOS kullanıcılarının da yakında özelliğe kavuşacağı belirtildi.