HTC 10 tanıtıldı, işte fiyatı ve detayları

HTC uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni akıllı telefonu HTC 10 tanıtıldı. Tayvan merkezli firma, kamerasıyla ve tasarımıyla öne çıkan HTC 10’u resmen tanıttı. Cihazın Mayıs ayının başı itibarıyla satışa çıkması bekleniyor.

Telefonun 5,2 inç’lik Super LCD 5 ekranı QHD (Quad HD – 2.560 x 1.440, 564ppi) çözünürlük sunuyor. İşlem gücü ise Qualcomm’un Snapdragon 820 işlemcisiyle sağlanıyor. 4GB RAM ile gelen HTC 10’un üzerinde Android Marshamllow yüklü. Cihaz, HTC’nin özel kullanıcı arayüzü Sense’in en son sürümüyle geliyor. Bu sürüm size daha çok kişiselleştirme olanağı sunuyor.

Tamamen yeni tümü metal bir unibody’ye işlenmiş, ışığın güzelliği ile HTC 10’un her öğesi tasarlanmış, iyi hale getirilmiş ve mükemmelleştirilmiş. Cesur yeni oluklu hatlarından çarpıcı çift dokulu yüzeyine ve kaliteli yapısına kadar, tümüyle, güç düğmesinden mükemmel tıklamayı almaya kadar.

HTC 10’un kamerası, dünyada ilk kez hem ön hem arka kamerada OIS özelliği, 12 milyon UltraPiksel, daha hızlı lazer otomatik odaklama ve daha fazlası gibi yeniliklerle geliyor. 88 DxOMark puanı*, şimdiye kadarki en yüksek akıllı telefon kamera kalitesi puanlarından birisi durumunda.

HTC 10, tamamen yeni BoomSound Hi-Fi edisyonu hoparlörleri, Kişisel Ses Profili ve Yüksek Çözünürlüklü sesli kulaklıklarıyla ses kalitesinde yeni bir standart belirleyecek. Bunların tümü HTC 10’un onaylı 24-bit Yüksek Çözünürlüklü sesi ile çalışacak.

HTC 10 karbon gri, gümüş ve altın rengi olmak üzere üç farklı renk kombinasyonuyla Türkiye’de Mayıs 2016 tarihinden itibaren tüm satış kanallarında tüketicilere sunulacak. Fiyatı 2999 TL’yi bulan HTC 10’un Mayıs ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.