Google Play Muzik uygulamasına radyo ve podcast yayını geliyor

Google’ın müzik servisi Google Play Müzik uygulamasının Apple’a göre en önemli eksiklerinden olan radyo ve podcast yayını yoksunluğu sona eriyor. Google Play Müzik’te radyo yayını 18 Nisan pazartesi günü başlayacak. Google bu yeniği kullanıcılara mail yolu ile duyurdu.

Podcastler ise büyük bir ihtimalle Google Play Music servisinde önümüzdeki pazar gününden itibaren kullanılabilir hale gelecek. Ancak bu podcastlerin Google Play Music’e ilk gelişi değil. Uzun zamandır beklenen servisin şu an kullanılabilir olduğu yanlışlıkla yayınlandı. Popüler radyocu Bill Simmons yayınladığı program olan Bill Simmons Podcast’in yakında Google Play’de olacağını duyurmuştu. Daha sonra tweetini hemen sildi. Muhtemelen bu uygulama şu an beta için test aşamasında ve bizim bir süre daha beklememiz gerekiyor Tweet sonrasında böyle bir yenilik göremedik.

Apple’ın çok uzun zamandır kendi Podcast uygulaması bulunuyor. Apple Müzik servisinden ayrı olan bu serviste bir çok Türkçe içerikte de yer alıyor. Google’ın ise buraya bu kadar geç kalmış olması pek alışılmış bir şey değil. Google’ın müzik servisi ise hala popüler olmaktan çok uzakta.