Apple iTunes’dan daha iyi bir dünya etkinliği

Önümüzdeki 10 gün boyunca Apple, App Store’daki 27 popüler uygulama üzerinden gerçekleştirilecek satışların gelirlerini “Daha İyi Bir Dünya için” olarak adlandırdığı kampanya kapsamında Doğal Hayatı Koruma Vakfı’na (WWF) bağışlayacak. Listede Angry Birds 2 ve SimCity BuildIt gibi popüler oyunlar, kamera uygulaması VSCO ve mesajlaşma servisi Line da bulunuyor. Bazı uygulamalar ücretsiz olsa da, Apple uygulama içi satın almalardan elde edilecek gelirlerin de vakfa bağışlanacağını dile getiriyor.

Etkinlik iTunes International Başkan Yardımcısı Oliver Schusser tarafından duyuruldu. Kampanya hakkında konuşan Shusser, “Bugünden başlayıp 24 Nisan’a kadar, App Store müşterileri WWF’nin küresel düzeydeki çabalarının odaklandığı alanlar olan ormanlar, okyanuslar, içme suyu ve yaban hayatı, gıda ve iklim değişikliği temel başlıklarını kapsayan bu kampanya için özel olarak oluşturulmuş içerikleri kullanarak gezegenimizdeki yaşamı korumak ve bu konuda farkındalık yaratmak için WWF’ye yardımcı olabilirler” dedi.

Apple geçtiğimiz yılın mayıs ayında da WWF ile işbirliği yaparak, ürün paketlemeleri için yararlandığı Çin’deki ormanların korunmasına yardımcı olmuştu. Ayrıca şirket yapımı süren yeni yönetim binasının enerji ihtiyaçlarını karşılamak için 1300 dönümlük arazi üzerine bir güneş enerji santrali kuruyor.