Godzilla için yepyeni bir film geliyor

Filmleri çok sevilen ve yıllardır sinema sektörünün vazgeçilmez yaratıklarından Godzilla için bu sefer Japonlar film çekmeye hazırlanıyor. 1954 yılından 2016 yılına uzanan bir tarihsel gelişim sürecine sahip olan film, Toho firması tarafından daha farklı bir şekilde tasarlandı. Shin Godzilla adıyla vizyona girmesi beklenen filmin tam olarak çevirisi ise Yeni Godzilla olarak geçiyor.

Japonlar, yeni filmin daha korku dolu ögeler ile hazırlanmasını mümkün kıldı. Her ne kadar senaryonun biraz daha duygusallık içereceği bir gerçek olsa da yeni filmin korkutacağı yayımlanan fragmanından da belli.

Yılların eskitemediği dev yaratık Godzilla, özellikle geçmişli yıllarda epey büyük bir heyecan yaratmıştı. Gişede oldukça başarılı olan ve farklı uyarlamalara maruz kalan film, en son ise Hollywood yapımı versiyonu ile karşımıza çıktı. Baş rollerinde Aaron Taylor-Johnson, Bryan Cranston ve Elizabeth Olsen gibi ünlü isimlerin yer aldığı film, epey beğenilmiş ve hatta gişe hasılatı bakımından da bir hayli başarılı olmuştu. Güncel IMDB puanı 6.5 olan filmin şimdi ise Japonya uyarlaması geliyor. Japonya merkezli Toho şirketi tarafından hazırlanan yeni film, eskilerine oranla daha korkunç olacak.

Yapımcı firma, yeni film için tanıtım videosu yayımlamış bulunmakta. Bir buçuk dakikalık uzunluğa sahip olan videoyu haberimizin sonundan izlemeniz mümkün. Filmin 29 Temmuz 2016 tarihinde vizyona gireceğini hatırlatalım.

Shin Godzilla fragmanı