Kız arkadaşına tecavüzü Periscope’da canlı yayınlayan genç yargılanıyor

ABD’de 18 yaşındaki bir kadın, arkadaşının tecavüze uğradığı görüntüleri Periscope’da yayınlamaktan dolay yargılanıyor. Ohio’da meydana gelen olayda Marina Alexeevna Lonina adındaki 18 yaşındaki Amerikalı kadın, arkadaşının tecavüz görüntülerini Periscope üzerinden canlı yayınlamakla suçlanıyor.

Hakkında soruşturma açılan Lonina isimli şüpheli ile 17 yaşındaki bir kız arkadaşı 27 Şubat tarihinde dışarı çıkıyor. Gecenin erken saatlerinde 29 yaşındaki Raymond Boyd Gates adlı kişiyle tanışan ikilinin daha sonra beraber vakit geçirdiği dikkat çekiyor. Yine aynı gece ise Marina Alexeevna Lonina adlı kadın Periscope hesabından davaya konu olan görüntüleri canlı olarak paylaşıyor.

tecavuz

Periscope’ta yayın sırasındaki takipçilerinden sadece biri harekete geçiyor ve durumu polise bildiriyor. Görüntüleri canlı yayınladığı söylenen kadın ve tecavüzü gerçekleştirdiği iddia edilen Boyd Gates hakkında farklı suçlamalarla dava açılmış durumda. İkili için tecavüz, çocuk kaçırma, tecavüze teşvik etme gibi suçlamalarla karşı karşıya ve 40 yıla kadar hapis cezası alabilir.