Opera’nın eski CEO’sunun sahibi olduğu tarayıcı sonunda tamamlandı

Opera’nın eski CEO’su Jon von Tetzchner tarafından bir süredir üzerinde çalışılan yeni tarayıcı Vivaldi sonunda tamamlanarak final sürümü yayınlandı. Daha fazla kullanıcı özelleştirmeleri ve kısayollar içeren tarayıcı öncelikle etkili kullanıcılara hitap etmesiyle öne çıkıyor.

Opera’nın da dayanak noktası olan Speed Dial (favori sitelere yeni sekmeden hızlı erişim) özelliğine de sahip olan tarayıcı ayrıca sekme yığınları, fare hareketleri, bilgi notları, tarayıcı oturumları ve hatta kenar kısmında web site görüntüleme gibi özelliklere sahip. Kısaca her şey hız ve yığılmaları yok etmekle ilgili. Chromium tabanlı olduğu için Vivaldi, Chrome eklentilerini de destekliyor. Yani eklenti bulmak konusunda da sıkıntı yaşanmıyor.

Tamamlanan sürüm Linux, OS X ve Windows için yayınlandı. Tarayıcı henüz 1.0 versiyonda olduğu için ne kadar iyi olduğunu söylemek için çok erken ama Griçizgi olarak yaptığımız kısa bir kullanım testinden olumlu not aldığını söyleyebiliriz.

vivaldi-ekran-resmi

4.5
Griçizgi Puanı
Farklı bir tarayıcı arayanlar için alternatif sunulmuş. Çok fazla sekmeyi açma konusunda da gücünü ortaya koyuyor. Buna ek olarak başka güzel özellikler de mevcut.