Birkaç adımda telefonunuzun dinlenip dinlenmediğini öğrenin

Cep telefonları hayatımızın artık vazgeçilmez bir parçası oldu. En son telefonunuzu evde bırakarak ne zaman dışarı çıktınız? Dinlenip dinlenmediğinizi merak ediyorsanız bunu size yüzde yüz doğruluk ile söylememiz zor. Ancak dinleniyor olabilirim şüphesi içerisine girmişseniz bazı yöntemler ile bu şüphenizin doğruluğunu kontrol edebilirsiniz. Zaten var olan şüpheleriniz aşağıdaki yöntemleri uyguladığınızda daha fazla arttıysa başvuracağınız yerler de belli. Ancak sizi dinleyenin kim olduğuna bağlı olarak sonuç almanız belirsiz.

Aşağıdaki göstergelerin nedeni birçok şey olabilir. Onun için tek bir yöntemden çıkan olumsuz bir sonuca değil tüm yöntemlerin ortaya çıkardığı genel sonuca göre hareket edilmeli.

1. ADIM: Şüphe tohumları.

Aşağıdaki şartlardan birine uyuyorsanız telefonunuzun dinleniyor olabileceği şüphesi de içinize düşsün.

– Bir şirket, hükümet veya önemli bir kurumda çalışıyor ve önemli bilgilere sahip iseniz, dinlenme ihtimaliniz de yüksek.

– Dinlenme sebebi çok basit nedenlere de dayanıyor olabilir. Sorunlu bir boşanma ya da sorunlu bir eski sevgili. Kısacası bireylerle yaşadığınız sorunlar.

– Evinize girildiğini fark ettiniz ancak çalınan bir şey yok. Böylesi bir durumda yaşadığınız yere dinleme cihazı yerleştirilmiş olabilir.

– Test edin. Telefonunuzdan çok güvendiğiniz birini arayın. Tanıdığınız başka biri hakkında kimsenin bilmemesi gereken bir şeyi söyleyin ve izleyin. Bu bilgi başka yerlerden kulağınıza geri gelecek mi?