Adidas’tan öğrenciler için giyilebilir bileklik

Adidas geçen yıl küçük öğrencilerin sağlıklı ve zinde kalabilmelerine yardımcı olacaklarına dair taaddüt vermişti. Bu fikir spor giyim devinin ABD’de okullara sağlık değerlendirme testleri sağlayan Interactive Health Technologies (IHT) ile ortak çalışmaya başlamasıyla ortaya çıkmıştı.

Anaokulundan liseye kadar öğrencileri daha aktif olmaya yönlendiren The Spirt Challenge adındaki bir girişimi yarattılar. Girişimle beraber öğrencilere burs, giyim ve ekipman sağlandı. Adidas şimdi beden eğitimi derslerinde giyilebilmesi için bir bileklik hazırlayarak bunu daha da ileriye taşımaya hazırlanıyor.

ZONE, öğrencilerin kalp verilerini takip ederek bir bulut sistemi üzerinden öğrencilerin kişisel egzersiz durumlarını öğretmenleriyle paylaşacak bir giyilebilir cihaz. Adidas böylece okullara her bir öğrencinin sağlık verilerinin ayrı ayrı takip edilmesini sağlayacak alternatif bir yöntem sunmak istiyor.

teddy-frontale-red185-160318-1

Interactive Health Technologies (IHT) ve Adidas’ın ortaklaşa yürttüğü The Spirt Challenge şimdiye kadar, okullara yüksek pozitif etki oluşturdu. IHT kurucusu ve başkanı Jen Ohlson konuyla ilgili “2015 boyunca 600,000 çocuğa IHT’nin Spirt sistemi ile ulaşıldı ve okula devamlılıkta yüzde 140 oranında artış elde edildi.” dedi. IHT şimdi Adidas’ın ZONE cihazı sayesinde günlük olarak 1,000,000 öğrenci ile etkileşim kurmayı hedefliyor.