iOS 9’un herkese açık beta sürümü resmen yayınlandı

iOS 9’un herkese açık beta sürümü resmen Apple’ın Beta programı üzerinden yayınlandı. Herkese açık beta sürümü sayesinde kullanıcılar, iOS 9’un henüz kararlı sürümü Apple tarafından yayınlanmamış olmasına rağmen iOS 9’un yeni özelliklerini önceden deneme imkanı bulacak.

İsteyen kullanıcılar Beta programına üye olarak Apple’ın beta sürümlerini kullanabilecek. Beta sürümlerin nasıl yükleneceğine dair bilgileri buradan bulabilirsiniz.

iOS 9’un yeni özelliklerinden bazıları, proaktif arama özelliği, Apple Maps için ulaşıma yönelik yeni geliştirmeler, yeni Notlar uygulaması, yeni Haberler uygulaması, Siri için rahatsız etme modunda çıkan sorunları ortadan kaldıran geliştirmeler ve fotoğraflar için fotoğrafa özgü farklı klasörler şeklinde sayılabilir.

Apple bu hafta iOS 9 için geliştirici sitesinde Beta 3 güncellemesi yapmıştı ve bazı yeni özellikler ortaya çıkmıştı. Bunun yanı sıra Mac için OS X 10.11 El Capitan sürümü için de herkese açık beta sürümünün bugün yayınlanması bekleniyor.

Apple, beta programı sayesinde işletim sistemlerindeki açıkları ve hataları daha fazla geri bildirim imkanı sayesinde kararlı sürümü yayınlanmadan tespit etme şansını yükseltecek. Böylece herkese yönelik gelecek olan kararlı sürümler daha az hata barındıracak.